Peda-forum-päivät 2018

VERKOSTOTAPAAMISET

14.8. ja 15.8.

Päivät tarjoavat valtakunnallisille verkostoille mahdollisuuden omiin tapaamisiin tiistaina 14.8. ja keskiviikkona 15.8. aamupäivällä. Turun korkeakoulut tarjoavat verkostoille tilat. Verkostot maksavat itse mahdolliset tarjoilut.

Mikäli haluat tilan verkostosi käyttöön, ota yhteyttä pedaforum2018@utu.fi ja kerro, mistä verkostosta on kyse ja mille aikavälille toivot tilaa.

Sovitut tapaamiset (ilmoittautumiset suoraan yhteyshenkilöille):

Tapaamiset 14.8.

Avoimen korkeakouluopetuksen suunnittelijatapaaminen – teemana työelämälähtöiset osaamiskokonaisuudet
Aika: 14.8. Klo 12.00 – 16.00
Paikka: Arcanum, Arc 2
Yhteyshenkilöt: Lotta Nyholm (lotta.nyholm@utu.fi) ja Marjaana Saartenoja, ilmoittautumiset tapaamiseen (marjaana.saartenoja@utu.fi) viimeistään 7.8.2018

Network for University Mathematics Educators (NUME), https://blogs.helsinki.fi/mathedgroup/nume/
Aika: 14.8.2018 klo 12.00 – 16.00
Paikka: ASA-huset, ASA B329 Mary P. Follett
Yhteyshenkilö: Juulia Lahdenperä (juulia.lahdenpera@helsinki.fi)

EXAM-kehittäjäryhmä
Aika: 14.8.2018 klo 12.00 – 17.00
Paikka: Publicum, sh 209
Yhteyshenkilö: Hely Lahtinen, Turun yliopisto (hely.lahtinen@utu.fi)

Kandipalaute-yhteyshenkilötapaaminen
Aika: 14.8.2018 klo 12.00 – n. 17.00
Paikka: Arcanum, Arc 3
Yhteyshenkilö: Kaisa Kotomäki, CSC (kaisa.kotomaki@csc.fi)

Peda-forumin KOUKE-verkoston tapaaminen
Aika: 14.8.2018 klo 13.00 – 15.00
Paikka: Publicum, Pub 4
Yhteyshenkilö: Merja Maikkola, Oulun yliopisto (Merja.Maikkola@oulu.fi)

FUNin oppimisen tuki -tapaaminen
Aika: 14.8.2018 klo 13.00 – 16.00
Paikka: Ilmoitetaan myöhemmin
Yhteyshenkilöt: Leena Järveläinen (leena.jarvelainen@utu.fi) ja Katja Halonen (katja.halonen@utu.fi)

Korkeakoulujen henkilöstön pedagogisen ja digitaalisen opetus- ohjausosaamisen vahvistaminen -ohjausryhmän kokous
Aika: 14.8.2018 klo 13.00 – 15.00
Paikka: Publicum, sh 126
Yhteyshenkilö: Minna Vuorio-Lehti, Turun yliopisto (minna.vuorio-lehti@utu.fi)

OKM:n kärkihankkeita tukevien hankkeiden (KOPE, eAMK ja Korkeakoulujen henkilöstön pedagogisen ja digitaalisen opetus- ja ohjausosaamisen vahvistaminen) toimijat
Aika: 14.8.2018 klo 15.00 – 17.00
Paikka: Publicum, sh 126
Yhteyshenkilö: Hanna Alaniska, Oulun ammattikorkeakoulu (hanna.alaniska@oamk.fi)

OHO!-hanketoimijoiden verkostotapaaminen
Aika: 14.8.2018 klo 15.00 – 17.00
Paikka: Publicum, Pub 5
Yhteyshenkilö: Ulla Klemola, Jyväskylän yliopisto (Ulla.Klemola@jyu.fi) ja Juha Lahti, Jyväskylän yliopisto (juha.o.lahti@jyu.fi)

Tapaamiset 15.8.

FUNin oppimisen tuki -tapaaminen jatkuu pienryhmissä
Aika: 15.8.2018 klo 9.00 – 11.00
Paikka: Ilmoitetaan myöhemmin
Yhteyshenkilöt: Leena Järveläinen (leena.jarvelainen@utu.fi) ja Katja Halonen (katja.halonen@utu.fi)

Peda-forumin Digiopetus-teemaryhmä
Aika: 15.8.2018 klo 9.00 – 11.00
Paikka: Publicum, Pub 4
Yhteyshenkilö: Marjaana Kareinen, Lappeenrannan teknillinen yliopisto (Marjaana.Kareinen@lut.fi)

TYYLI-hanketoimijoiden tapaaminen
Aika: 15.8.2018 klo 9.00 – 11.00
Paikka: Publicum, sh 299
Yhteyshenkilö: Kirsti Haihu, Turun yliopisto (kirsti.haihu@utu.fi)

Peda-forumin yhteyshenkilötapaaminen
Aika: 15.8.2018 klo 9.00 – 11.00
Paikka: Publicum, sh 209
Yhteyshenkilö: Johanna Naukkarinen, Lappeenrannan teknillinen yliopisto (Johanna.Naukkarinen@lut.fi)